• DOLAR
  5,6997
  %-0,69
 • EURO
  6,3174
  %-0,64
 • ALTIN
  269,89
  %-0,62
 • BIST
  107.529
  %0,64
Sivas’ta Acil Durumlar için 135 toplanma alanı açıklandı

Sivas’ta Acil Durumlar için 135 toplanma alanı açıklandı

Sivas İl Afet ve Acil Durum Müdürü Nazif Ekinci Sivas’ta afet ve acil durumlar için toplanma alanları hakkında bilgi verdi. Sivas’ta şehir merkezinde 135 toplanma alanı belirlendi.

AFAD Müdürü Nazif Ekinci, Atatürk Kongre Müzesi bahçesinde Sivas’ta oluşturulan toplanma ve geçici barınma alanlarına ilişkin bilgi verdi. Müzenin bahçesi de aynı toplanma alanı olarak belirlendi. 2019 yılının afetlere hazırlık yılı olarak ilan edildiğini söyleyen Nazif Ekinci bununla ilgili olarak AFAD olarak da hazırlıklarını yaptıklarını ve Sivas için öncelikle toplanma alanlarının belirlendiği ve bunların açıklandığını söyledi. Her ay farklı bir tema hakkında bilgilendirme yaptıklarını söyleyen Ekinci geçen ay acil durum çantası ve içinde bulunması gerekenleri anlattıklarını bu ay da toplanma alanları hakkında bilgi sunduklarını ifade etti. AFAD Müdürü Nazif Ekinci Sivas’ta şehir merkezinde 135 toplanma alanı belirlendiğini ve bu alanlar hakkında vatandaşların bilgilendirildiğini de sözlerine ekledi.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir