Sivas’ta 4 Köy ve 1 Mahallede Muhtarlık Seçimleri Tekrarlandı

Sivas’ta 4 Köy ve 1 Mahallede Muhtarlık Seçimleri Tekrarlandı
14:02 - Haziran 2 2019 Pazar

Yerel seçimlerin yapılmasının ardından Sivas’ta 3 köy ile 1 mahallede muhtarlık seçimlerinin yenilenmesine karar verildi. Sivas Merkez Seçim Kurulu’na bağlı olan bu köyler ve mahallede seçimleri yenilendi. Bu doğrultuda bir köyde de azalık seçiminin yapılmasına karar verilmişti. Azalık seçimi de yenilendi.

Sivas’ta 4 Köy ve 1 Mahallede Muhtarlık Seçimleri Tekrarlandı

Bugün tekrar oy kullanmak üzere sandık başına giden vatandaşlar; muhtar ve azalık seçimlerinde tekrar oy kullandılar. 31 Marttaki yerel seçimlerde Halil Rıfat Paşa Mahallesi muhtar adayının muhtarlık için gerekli olan şartları taşımadığının tespit edilmesiyle bu mahalledeki muhtarlık seçimlerinin yenilenmesine karar verilmişti. Yine Kumyurt Köyü muhtarlık seçimlerini kazanan muhtar adayının da gerekli şartları taşımaması üzerinde seçimlerin yenilenmesi kararlaştırılmıştı.

Ayrıca Gümüşdere Köyü Muhtarlığını kazanan muhtar adayının istifa etmesi ve Hafik Bayramtepe Köyündeki seçimlerde köy muhtarı seçilen kişinin vefat edilmesiyle bu köylerdeki seçimler iptal edilmişti. Bugün tekrarlanan seçimlerin sonuçları ise merakla bekleniyor.