Sivas Haberler

Sivas’ta 31 Mart seçimleri için seçim güvenliği toplantısı

31 Mart’ta yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçiminin, Sivas’ta huzur ve güven ortamında yapılabilmesi için alınması gereken tedbirlerin ve yapılması gerekenlerin görüşüldüğü “Seçim Güvenliği ile İl Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon Merkezi toplantısı” yapıldı.

Sivas’ta 31 Mart seçimleri için seçim güvenliği toplantısı
134 Okundu
29 Mart 2019 - 21:34

31 Mart’ta yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçiminin, Sivas’ta huzur ve güven ortamında yapılabilmesi için alınması gereken tedbirlerin ve yapılması gerekenlerin görüşüldüğü “Seçim Güvenliği ile İl Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon Merkezi toplantısı” yapıldı.

Sivas Valisi Salih Ayhan başkanlığında Valilik Ahmet Muammer Bey salonunda gerçekleştirilen toplantıya ilgili yetkilileri katıldı. Yapılacak olan toplantı öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunun Sivas Valisi Salih Ayhan, 31 Mart Pazar günü yapılacak olan Mahalli İdareler seçimleri ile ilgili son değerlendirme toplantısını yapmak için toplandıklarını ifade ederek, “ Siyasi parti temsilcilerine teşekkür ediyorum. Güzel bir seçim çalışma dönemi geçirildi. Esaslı bir sorun yaşamadık. Bundan dolayı herkese müteşekkir olduğumu ifade etmek istiyorum. Bugünde son Pazar günü yapılacak seçimlerle ilişkin son bir genel değerlendirme yaparak hazırlıklı olduğumuzu hem kamuoyuyla paylaşmak hem de son kendi yaptığımız çalışmaları gözden geçirmek istedik.”dedi.

Ayhan, muhtarlara ve vatandaşlar sağduyu çağrısında bulundu

Vali Ayhan, vatandaşların ve özellikle muhtarların sağduyulu olmaları konusunda vurgu yaparak, “ Bu amaçla da özellikle yaptığımız genel değerlendirme ve çalışmalarda köylerimizle ilgili özellikle muhtar seçimleri ile ilgili vatandaşlarımızın muhtar adaylarımızın sağduyu olmaları noktasında hassasiyetle vurgulamak istiyoruz. Özellikle jandarmamızın çok riskli alanlarla ilgili çalışmaları devam etmektedir. Pazar günkü seçimle beraber demokrasinin güzelliğini yaşayacağız. Vatandaşımızın oyunu sağlıklı bir şekilde demokratik ve olgunluk içerisinde sahada yansımasını sağlayacağız. 1 Nisan’dan itibaren de ilimize köylerimize hizmet uygulayan kişileri seçmiş olacağız ve yeni bir süreç başlamış olacak. Pazar günü hiçbir problem yaşamayacağız. Gerek enerji dağıtım noktalarında gerek diğer güvenlik anlamında olsun tüm hususlarla ilgili çalışmaları yapmış bulunuyoruz.” şeklinde konuştu.

Cenk Akarsu

İletişim: cenkakarsu@sivashaberler.com
Sivas Haberler Editörü aynı zamanda yazarlık yapmaktadır.
Cenk Akarsu

Türkiye'nin Sivas iline ait günlük yaşanan son dakika gelişmelerini Sivashaberler.com sitesinden takip edebilirsiniz. Sivas Haberler sitesindeki içerikler izinsiz kullanılamaz, kullanıldığı taktirde kullanılan yazının linkinin paylaşılması zorunludur. Sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır, kaynak gösterilmeden izinsiz yazılarımız yayınlanamaz. Sivashaberler.com güncel yaşam haberleriyle birlikte Sivas şehrinde yaşanan tüm gelişmeleri sunmakta ve hızlıca haberdar olmanızı sağlamaktadır.

Bize Ulaşın :

Telefon : (0346) 221 00 00

WhatsApp : +54 9 375 166-6918

E-posta : sivashaberlercom@gmail.com

Adres : Sularbaşı Mh, Atatürk Cd. Cumhuriyet Meydanı No:6, 58069 Merkez/Sivas

Sivashaberler.com Türkiye'nin Sivas iline ait yerel haber sitesidir, tarafsız ve doğru habercilik anlayışıyla Sivas Haberleri hizmeti vermektedir. İHA Abonesidir.

Google Play Apple Store