Sivas Haberler

Sivas’ta 1919 Fidan Dikimi Yapıldı

İmranlı ilçesinde Sivas Kongresi’nin 100’üncü yılı etkinlikleri içerisinde fidan dikimi programı yapıldı.

Sivas’ta 1919 Fidan Dikimi Yapıldı
159 Okundu
27 Nisan 2019 - 11:34

Sivas Kongresi’nin 100’üncü yılı dolayısıyla Sivas’ta planlanan 100 etkinlik kapsamında Aşağıculha köyünde fidan dikimi etkinliği yapıldı. Fidan dikim programında 1919 adet çam ağacı fidesi toprağa dikimi yapıldı. Programa İmranlı Kaymakamı Hasan Meşeli, jandarma ekipleri, polis ekipleri, ilçede hizmet veren kurumların müdürleri ve kurum personellerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş geldi. Programda aileleri, arkadaşları ve öğretmenleriyle birlikte fidan diken öğrenciler, unutulmaz anlar yaşadı. Programa katılan vatandaşlar bir bardak suyun yarısını kendileri içerken yarısını da ağaçlara dökerek ilk can suyunu verdi.

Program hakkında bilgi veren Tarım ve Orman İlçe Müdürü Hasan Yaz, “Sivas Kongresi’nin 100’üncü yılı etkileri kapsamında 1919 adet sarıçam fidanı hatıra ormanı oluşturuyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Sivas Kongresi’nin 100’üncü yılı dolayısıyla programa katıldıklarını belirten öğrenciler ise geleceğe daha güzel bir doğa bırakmak için fidan diktiklerini belirtti. Aşağıculha köyünde gerçekleştirilen program 1919 adet fidanın toprakla buluşarak can suyunun verilmesi ile bitti.

Cenk Akarsu

İletişim: cenkakarsu@sivashaberler.com
Sivas Haberler Editörü aynı zamanda yazarlık yapmaktadır.
Cenk Akarsu

Türkiye'nin Sivas iline ait günlük yaşanan son dakika gelişmelerini Sivashaberler.com sitesinden takip edebilirsiniz. Sivas Haberler sitesindeki içerikler izinsiz kullanılamaz, kullanıldığı taktirde kullanılan yazının linkinin paylaşılması zorunludur. Sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır, kaynak gösterilmeden izinsiz yazılarımız yayınlanamaz. Sivashaberler.com güncel yaşam haberleriyle birlikte Sivas şehrinde yaşanan tüm gelişmeleri sunmakta ve hızlıca haberdar olmanızı sağlamaktadır.

Bize Ulaşın :

Telefon : (0346) 221 00 00

WhatsApp : +54 9 375 166-6918

E-posta : sivashaberlercom@gmail.com

Adres : Sularbaşı Mh, Atatürk Cd. Cumhuriyet Meydanı No:6, 58069 Merkez/Sivas

Sivashaberler.com Türkiye'nin Sivas iline ait yerel haber sitesidir, tarafsız ve doğru habercilik anlayışıyla Sivas Haberleri hizmeti vermektedir. İHA Abonesidir.

Google Play Apple Store