Sivas Haberler

Sivas’ta 1 Mayıs Kutlamaları Yapıldı

Sivas’ta 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı sendikalar ve siyasi partiler ile bazı sivil toplum örgütleri tarafından kutlandı.

Sivas’ta 1 Mayıs Kutlamaları Yapıldı
270 Okundu
01 Mayıs 2019 - 15:37

Sivas’ta 1 Mayıs kutlamaları dolayısı ile KESK’e bağlı sendikalar ve CHP ile Halk Evleri mensupları sabah Ethembey parkı önünde toplanıp, pankartlar açıp, sloganlar atarak kutlamaların yapılacağı Mevlana caddesine yüründü. Kutlamanın yapılacağı alanda polis ve jandarma tarafından geniş güvenlik tedbirleri aldılar. Katılımcılar kutlamanın yapılacağı alana tek tek aranarak alınmaya başlandı. Polis tarafından alan drone ile havadan kontrol edilerek güvenlik önlemleri üst seviyedeydi. Olası drone saldırılarına karşı jandarma tarafından drone savar silah alanda hazırdı. Etkinlik önceki 1 Mayıs etkinliklerinde hayatlarını kaybeden işçiler için 1 dakikalık saygı duruşu ile başladı. Daha sonra tertip komitesi adına Mustafa Akyol bir konuşma gerçekleştirdi.

Akyol , “Eşit yurttaşlığın, barış ve kardeşliğin hakim olduğu, sendikal hak ve özgürlüklerin, hak arama yollarının önünün açıldığı, grevlerin yasaklanmadığı, düşünmenin, düşünmeyi ifade etmenin itiraz etmenin cezalandırılmadığı, emeğin, özgürlüğün, demokrasinin, barışın, laikliğin hakim olduğu bir dünya ve ülke istiyoruz” diye konuştu. Konuşmanın ardından katılımcılar türküler eşliğinde halay çekip oyunlar oynandı.

1 Mayıs kutlamalarını omzundaki simit tezgahı ile izleyen Ahmet Dağdeviren (44) isimli satıcı, 35 yıldır simit satarak ailesini geçindirdiğini belirtip 9 yaşından bu yana hiç tatil yapmadığını dile getirdi.

Cenk Akarsu

İletişim: cenkakarsu@sivashaberler.com
Sivas Haberler Editörü aynı zamanda yazarlık yapmaktadır.
Cenk Akarsu

Türkiye'nin Sivas iline ait günlük yaşanan son dakika gelişmelerini Sivashaberler.com sitesinden takip edebilirsiniz. Sivas Haberler sitesindeki içerikler izinsiz kullanılamaz, kullanıldığı taktirde kullanılan yazının linkinin paylaşılması zorunludur. Sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır, kaynak gösterilmeden izinsiz yazılarımız yayınlanamaz. Sivashaberler.com güncel yaşam haberleriyle birlikte Sivas şehrinde yaşanan tüm gelişmeleri sunmakta ve hızlıca haberdar olmanızı sağlamaktadır.

Bize Ulaşın :

Telefon : (0346) 221 00 00

WhatsApp : +54 9 375 166-6918

E-posta : sivashaberlercom@gmail.com

Adres : Sularbaşı Mh, Atatürk Cd. Cumhuriyet Meydanı No:6, 58069 Merkez/Sivas

Sivashaberler.com Türkiye'nin Sivas iline ait yerel haber sitesidir, tarafsız ve doğru habercilik anlayışıyla Sivas Haberleri hizmeti vermektedir. İHA Abonesidir.

Google Play Apple Store