• DOLAR
  5,8890
  %0,55
 • EURO
  6,5329
  %0,05
 • ALTIN
  294,89
  %0,78
 • BIST
  7,6666
  %0,02
Sivaslılar Asgari ücretle ilgili beklentilerini dile getirdi

Sivaslılar Asgari ücretle ilgili beklentilerini dile getirdi

2020 yılında işçilere verilecek olan asgari ücretin açıklanmasına 24 saatten az bir süre kalan Sivaslı vatandaşlara asgari ücretin ne kadar olması gerektiği soruldu.

Milyonlarca kişiyi ilgilendiren ve merakla beklenen 2020 yılı asgari ücretle ilgili fikirlerini beyan eden vatandaşların bir çoğu her çalışanın en az 2,600 lira alması gerektiği şeklinde beyanda bulundu. Sivaslı işverenler ise şu anda verilen asgari ücretin yeterli bir miktar olduğunu savundu.

Ekrem Kurt isimli bir vatandaş asgari ücretle ilgili yaptığı açıklamada şu anki asgari ücretin bir evi geçindirmeye yetmediğini, hayatın gün geçtikçe daha fazla pahalılaştığını ve 2,700 lira gibi bir ücretle biraz daha iyi şartlarda yaşamın sürdürülebileceğini söyledi.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir