Sivaslı Tespih Ustası Eşi Benzeri Olmayan Bir Tespih Üretti!

Sivaslı Tespih Ustası Eşi Benzeri Olmayan Bir Tespih Üretti!
14:55 - Kasım 11 2021 Perşembe

Sivas’ta uzunca zamandan bu yana tespih ustalığı yağan Yasin Demir, eşi benzeri olmayan bir tespih üretti! Tespihine 27 bin Dolar verilmesine rağmen satmayan Demir; bu tespihi mikroskobik oyma yönetimi kullanarak üretti!

Sivas şehir merkezinde yaşan tespih ustası Yasin Demir; 2015 yılında yapmış olduğu tespihle adından söz ettiriyor! Tan 20 yıldan bu yana tespih üretimi yapan Demir; bu işi aşkla yaptığını ifade ediyor. Tespih Ustası Yasin Demir tarafından 2015 yılında yapılan devasa tespihse görenleri hayrete düşürüyor! Özel bir teknikle üretilen bu tespih dünyada eşi benzeri bulunmayan bir tespih olarak ün yaptı!

Tam 46 günde yapımı tamamlanan mikroskobik oyna tespih, her tanesinde farklı bir gül motifiyle süslenmiş. Pelesenk ağacı kullanılarak üretilen devasa tespihe 27 bin Dolar verildiğini belirten Yasin Demir; buna rağmen tespihi satmadığını belirtiyor. Bu tespihin kendisi için bir ilhan kaynağı olduğunu ifade eden Demir; tespihin Kültür Bakanlığı tarafından da incelendiğini belirtiyor!

Yorumlar (0)
Yorumlar E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi