• DOLAR
  5,7913
  %0,04
 • EURO
  6,4741
  %0,38
 • ALTIN
  274,00
  %0,15
 • BIST
  7,7602
  %1,66
Sivaslı Tekniker ayı ve domuzlar için düzenek hazırladı

Sivaslı Tekniker ayı ve domuzlar için düzenek hazırladı

 

Son günlerde Sivaslı çiftçilerin tarlalarına dadanan ayı ve domuzlarla ilgili olarak Elektrik-Elektronik teknisyeni Ahmet Özdemir özel bir düzenek hazırladı. Bu düzenek ile ürünlerine zarar veren hayvanları tarlasından uzak tutmayı başardı.

SİVASLI TEKNİKER AYI VE DOMUZLAR İÇİN DÜZENEK HAZIRLADI

Sivas’ın Koyulhisar ilçesine tatillerde gelen Elektrik-Elektronik teknisyeni olan Ahmet Özdemir köyünde bulunduğu zaman diliminde tarlasındaki ürünleri korumak için kendi imkanları ile özel bir düzenek hazırladı. Hazırlanan bu düzenek ile hayvanlara zarar vermeden onları tarladan uzak tutmayı başaran Özdemir’in bu düzeneğinde su silahı bulunuyor. Sulamada kullanılan su düzeneğini kullanarak ses çıkarma yöntemi ile etraftaki hayvanların tarlaya yaklaşmasına engel oluyor. Böylece yabani hayvanlar bu sesi duydukları için tarlanın yanına bile yaklaşamıyor ve ürünlere dokunmuyorlar. 

VİDEO :

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir