• DOLAR
  5,8147
  %0,44
 • EURO
  6,4658
  %0,25
 • ALTIN
  276,05
  %0,90
 • BIST
  7,7627
  %1,70
Sivaslı sporcu, Çağatay Suvay birinci oldu

Sivaslı sporcu, Çağatay Suvay birinci oldu

Dünya Hava Sporları Federasyonu takviminde yer alan CAT-2 onaylı “İsmail Sarıoğlu Türkiye Milli Model Uçak Serbest Uçuş Şampiyonası ve Anadolu Kupası” Ankara’da yapıldı. Şampiyonaya Sivas’ı temsilen katılan Sivas Gençlik Merkezi gönüllüsü Çağatay Suvay, F1A kategorisinde birinci oldu.

Ankara Gölbaşı Model Uçak Pisti’nde gerçekleşen şampiyona 2 gün sürdü. Sporcular atölyelerde kendi elleriyle yaptıkları model ile yarışarak mücadele etti. Özel malzemeler ve ekipmanlar sayesinde yaptıkları uçaklar ile birçok yaş grubundan sporcu yarıştı. Yarışma sonucunda dereceye girenler model uçak milli takım kadrosuna dahil oldu.

Heyecan dolu şampiyonaya Sivas’ı temsilen katılan Sivas Gençlik Merkezi gönüllüsü Çağatay Suvay, F1A kategorisinde birinci olarak altın madalya kazandı. Yapmış olduğu derece ile Sivas Gençlik Merkezi’ni gururlandıran Suvay, ayrıca yılın Trophy Kupasını almaya da hak kazandı.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir