• DOLAR
  5,7379
  %-0,09
 • EURO
  6,3104
  %-0,31
 • ALTIN
  280,75
  %0,24
 • BIST
  99.960
  %-0,28
Sivaslı çiftçilerin domuz nöbeti

Sivaslı çiftçilerin domuz nöbeti

Sivas merkezde bulunan çiftçiler son zamanlarda bahçelerine dadanan domuzların mahsullerine zarar vermesini önlemek için ellerinde tüfek ile nöbet bekliyorlar.

SİVASLI ÇİFTÇİLERİN DOMUZ NÖBETİ

Sivas’ta son zamanlarda domuz sürülerinin Yeşilyurt Mahallesi’ndeki bahçelerdeki mahsullere zara vermeleri sebebiyle bahçe sahipleri farklı yöntemler deneyerek domuzları uzaklaştırmayı denediler. Tüp ile yapılan ses bombasından tarlalara insan saçı serpmeye kadar farklı pek çok yöntem denemelerine rağmen bir sonuç elde edemeyen çiftçiler son çare olarak sırayla tüfekle nöbet tutmaya başladılar.

Çiftçiler tarlalara giren domuzların mahsullere büyük zarar verdiklerini bu sebeple sabaha kadar tarlaları başında nöbet tuttuklarını ifade ediyorlar. Gündüz çalışıp gece de nöbet tutan çiftçiler bu konuda devletten yardım bekliyor. Bu çevrede tarım yapan çiftçiler tarım arazilerine 10 kilometre uzaklıkta görülen domuzların itlaf edilmesini istediler.

VİDEO :

Etiketler:
manşet

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir