• DOLAR
  5,7760
  %-0,23
 • EURO
  6,4611
  %0,18
 • ALTIN
  272,72
  %-0,32
 • BIST
  7,7985
  %2,16
Sivas’ın dünyaca ünlü Travertenleri

Sivas’ın dünyaca ünlü Travertenleri

Sivas’taki mermer ocaklarından çıkarılan travertenler 4 kıtada 18 ülkeye satılıyor. Farklı renk ve desenlere sahip olan bu mermerler Hollywood’daki ünlülerin evlerini süslüyor.

Sivas’ta 4 farklı mermer ocağından çıkartılan ve işlenen farklı renk ve desenleriyle 4 kıtada 18 ülkeye gönderiliyor. Bu travertenler su çekme özelliğine sahip bulunuyor. Aynı zamanda çok sağlam olan bu mermerler iş dünyasının tanına kişilerinin yanında Hollywood’un ünlüleri tarafından da çok fazla tercih ediliyor. Sivas çok zengin traverten yataklarına sahip bulunuyor. 2022 yılında yapılacak olan Dünya Kupası’nda Katar’daki stadyumlar bu mermerler ile hazırlanıyor. Dünyada bir benzeri daha olmayan bu mermerler dünyanın birçok bölgesindeki projelerde kullanılmak üzere ihraç ediliyor.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir