Sivas Valiliğinden kene açıklaması

Sivas kentinde son dönemlerde kene haberlerinin artış gösterdiği konusunda iddialarla ilgili olarak açıklama yapan Sivas Valisi Salih Ayhan; bu konuda tedirgin edici bir durumun oluşmadığını açıkladı.

Sivas Valiliğinden kene açıklaması
07.07.2019
843
A+
A-

Kene iddialarından dolayı açıklama yapan Ayhan; bu konuyla ilgili olarak titizlik gerektiğine inandığını belirterek; tabi ki kene vakaları şuan için mevcut, ancak bu vakalar farklı şehirlerden gelen vakalar şeklinde bir açıklama yaptı. Özellikle Yozgat, Tokat ile Erzincan şehirlerinden gelen kene ısırması vakalarının bulunduğunu açıklayan Vali Ayhan; bu konuda ölüm vakasının da çok az olduğunu sözlerine ekledi.

Sivas Valiliğinden Kene Açıklaması

Sivas merkezde kene vakasına dair hiçbir olayın yaşanmadığını belirten Sivas Valisi Salih Ayhan; bu gibi vakaların daha çok ilçelerde meydana geldiğini açıkladı. Kurumların bu konuya dair son derece hassas bir çalışma içerisinde olduğunu açıklayan Ayhan; park ve bahçelerle mesire alanlarındaki ilaçlama faaliyetlerinin periyodik olarak yapıldığı açıkladı. Şuan için tedirgin olunacak herhangi bir durumun olmadığını açıklayan Sivas Valisi; bu konuya dair tüm tedbirlerin alındığını da açıkladı.

VİDEO :

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.