Sivas Ticaret ve Sanayi Odasından Cumhuriyet Bayramı Kutlaması

Sivas Ticaret ve Sanayi Odasından Cumhuriyet Bayramı Kutlaması
21:15 - Ekim 27 2021 Çarşamba

Cumhuriyetin yeniden dirilişin adı olduğunu ifade eden Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla açıklamalarda bulundu.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlayan Mustafa Eken; Cumhuriyet’in verilen şanlı mücadelenin taçlandırılması olduğunun da altını çizdi! Cumhuriyetimizin 98. Yıldönümümün kutlanmasından dolayı gururlu olduğunu ifade eden Eken; Cumhuriyetin bir yeniden dirilişin adı olduğunu da sözlerine ekledi. Cumhuriyetin Türk Milletine en uygun olan yönetim biçimi olduğunu ifade eden Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı; Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 29 Ekim 1923 yılında Cumhuriyeti ilan ettiğini de belirtti.

Sivas şehrinin kalkınmasının Türkiye Cumhuriyeti’nin de kalkınması anlamına geldiğini ifade eden Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken; iş dünyası olarak kendi üzerine düşen görevleri yerine getirmek için çalıştıklarını belirtti. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamasının sonunda Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını da yad eden Mustafa Eken; şehit ve gazilerimizi de minnetle yad ettiğini ifade etti.

Yorumlar (0)
Yorumlar E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi