• DOLAR
  5,7617
  %0,42
 • EURO
  6,3391
  %0,31
 • ALTIN
  272,14
  %0,74
 • BIST
  104.192
  %-0,61
Sivas Ticaret Borsası Başkanı Elinde Satırla Ders Anlattı

Sivas Ticaret Borsası Başkanı Elinde Satırla Ders Anlattı

Cumhuriyet Üniversitesi Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencileri için Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu eline aldığı satırla uygulamalı olarak kuzu eti tanıtımı yaptı. Hastaoğlu, Mutfak Sanatları Bölümü öğrencilerine kuzu etinin özellikleri, sınıflandırılması, doğru şekilde parçalanması ve kuzu etinden yapılan yemekler hakkında bilgi verdi.

Başkan Abdulkadir Hastaoğlu kuzu eti parçalaması sırasında son yıllarda trend olan ünlüler gibi gösteri amaçlı hareketlerden kaçınılması gerektiğini söyleyerek hayvanın her parçasını ayrı değerlendirerek israfın önüne geçilmesi gerektiğini vurguladı.

Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, bir bütün gövde kuzu etini bölüm öğrencileriyle birlikte uygulamalı olarak parçaladı. Hastaoğlu öğrencilerle birlikte bir araya gelmekten, onlara tecrübelerini aktarmaktan ve Turizm Fakültesi ile iş birliği yapmaktan keyif aldığını ifade ederek Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Koç’a fakülte yönetimine teşekkür etti.

Etiketler:
manşet

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir