• DOLAR
  5,9157
  %-0,19
 • EURO
  6,5224
  %-0,26
 • ALTIN
  284,27
  %-0,09
 • BIST
  95.183
  %1,28
Sivas Müftüsünden Teşrik Tekbiri hatırlatması

Sivas Müftüsünden Teşrik Tekbiri hatırlatması

Sivas Müftüsü Yusuf Akkuş Kurban Bayramı’nda okunması gereken ve arefe günü sabah namazında başlayan teşrik tekbirleri ile ilgili bilgilendirmelerde bulunarak vatandaşları bu tekbirlerin unutulmaması konusunda uyardı.

SİVAS MÜFTÜSÜNDEN TEŞRİK TEKBİRİ HATIRLATMASI

Sivas Müftüsü, bugün sabah namazı ile başlayan ve bayramın dördüncü günü ikindi namazı ile bitecek olan teşrik tekbirleriyle ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Teşrik tekbirlerinin kurban kesip kesmemeye bakılmaksızın tüm Müslümanların teşrik tekbirlerini getirmesi gerektiğini belirten Akkuş, bu tekbirlerin arefe günü sabah namazı ile başladığını da hatırlattı.

Müftü Yusuf Akkuş, Allâhü ekber Allâhü ekber lâ ilâhe illallâhü vallâhü ekber Allâhü ekber ve lillâhi’l-hamd şeklinde söylenen bu tekbire teşrik tekbiri denildiğini söyledi. Akkuş, Müslümanların bu tekbirleri farz namazların ardından getirmeyi unutmaması gerektiğini de tekrar hatırlattı.

Etiketler:
manşet

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir