Sivas Merkezli Operasyonda 6 Kişi Tutuklandı!

Sivas Merkezli Operasyonda 6 Kişi Tutuklandı!
14:54 - Kasım 11 2021 Perşembe

Sosyal medya üzerinden kurmuş oldukları bir ağ üzerinden dolandırıcılık yaptıkları belirlenen 6 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi!

Sivas merkezli olarak yürütülen operasyonu siber suçlar ekibi yönetti. Tam 4 ay süren takip sonrasında 4 farklı ilden toplamda 6 kişi yakalanarak göz altına alındı. Sivas İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde bulunan Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler; Sivas merkezli bir operasyona imza attı. Sivas, Bursa, Mersin ve İstanbul’da bulunan 6 şüpheli göz altına alınarak; cezaevine gönderildi!

Sosyal medya hesaplarını kullanarak para kazandırma vaadinde bulunan 6 kişi 4 aylık süren takip sonucunda yakalanarak tutuklandı. Polis ekipleri toplamda 13 farklı adrese operasyon düzenleyerek toplamda 8 kişiyi gözaltına aldı. Daha sonra ‘’Dolandırıcılık’’ suçlamasıyla mahkemeye çıkarılan 8 şüpheliden 6’sı tutuklanarak cezaevine konuldu!

Öte yandan dolandırıcıların instagram üzerinden link göndererek; karşı tarafın hesaplarını ele geçirdikleri ve ele geçirdikleri hesaplar üzerinden ‘’Forex Kazanç’’ adında dekontlar paylaşarak; tuzak kurdukları belirlendi! Böylece lüks bir hayat yaşayan şüphelilerin düzenlenen operasyonla yakalandığı ifade edildi.

Yorumlar (0)
Yorumlar E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi