• DOLAR
  5,7971
  %-0,49
 • EURO
  6,4953
  %0,11
 • ALTIN
  277,84
  %-0,57
 • BIST
  98.415
  %3,71
Sivas Kent Meydanına AFAD’tan müze açılışı

Sivas Kent Meydanına AFAD’tan müze açılışı

Sivas İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), 2019 Afetlere Hazırlık Yılı kapsamında çalışmalarını son hız devam ettiriyor.

Bu kapsamda 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nin yıl dönümü münasebetiyle AFAD İl Müdürlüğü tarafından Sivas kent meydanında arama ve kurtarma malzemeleri sergisi açıldı.

Sergide şişme çadır içerisinde oluşturulan sinevizyon salonunda vatandaşlara 17 Ağustos Marmara Depremi ile ilgili görüntüler izletildi, bilgilendirme amacıyla afiş ve broşürler dağıtıldı.

Standı ziyaret eden Vali Salih Ayhan, 17 Ağustos Marmara Depremi’nin toplumda derin yaralar açtığını ifade etti. Afetlere her an hazır olunması gerektiğine dikkat çeken Vali Ayhan, “Bu anlamda bölgemizde Sivas AFAD İl Müdürlüğümüz bir dizi farkındalık faaliyeti yürütüyor. Sivas ilinde güçlü bir yapıya sahibiz. Hizmet binamız ve afet yönetim merkezinin yakın zamanda tamamlanmasıyla daha da iyi duruma geleceğiz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. 17 Ağustos Marmara Depremi’nde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum” dedi

Etiketler:
manşet

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir