• DOLAR
  5,7971
  %-0,49
 • EURO
  6,4953
  %0,11
 • ALTIN
  277,84
  %-0,57
 • BIST
  98.415
  %3,71
Sivas Katmeri tescilli bir ürün oldu

Sivas Katmeri tescilli bir ürün oldu

Nihayet Sivas Katmeri; Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından tescillendi. Coğrafi işaret olarak tescillenen Sivas Katmeri; geçtiğimiz yıllarda başlayan yoğun çalışmaların neticesinde artık tescilli bir ürün haline geldi.

Sivas Katmeri tescillendi

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde başlatılan çalışmalar neticesinde Sivas Katmeri artık; coğrafi işaret olarak tescillendi. Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı olan Mustafa Eken; ülkemizin farklı illerinde farklı lezzetlerde katmerlere sahip olduğunu belirterek; Sivas Katmeri’nin kendine has özelliklerinin bulunduğunu açıkladı.

Türk Patent Enstitüsünün tesciliyle birlikte coğrafi işaret olarak Tescil edilen Sivas Katmeri; Sivas’ın keşfedilmeye başlayan ürünüdür diye Eken; Sivas’ın gastronomi alanında ülkemizin en önemli illeri arasında yer aldığını sözlerine ekledi.

Etiketler:
manşet

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir