• DOLAR
  5,6902
  %-0,12
 • EURO
  6,3133
  %0,06
 • ALTIN
  268,79
  %-0,38
 • BIST
  106.824
  %0,04
Sivas Karşıyaka Mahallesi’nde 10 hane yolsuz kaldı

Sivas Karşıyaka Mahallesi’nde 10 hane yolsuz kaldı

Sivas’ta 10 hane ulaşım yollarının ulaşıma kapatılması nedeniyle yaya kaldı. Sivas Karşıyaka Mahallesi Kesik Köprü bölgesinde yer alan 10 hane; bölgedeki tarihi köprünün ulaşıma kapanmasının neticesinde yaya kaldı.

Sivas Karşıyaka Mahallesi’nde 10 Hane Yolsuz Kaldı

Kesik Köprü çevresinde evi bulunan vatandaşlar; tam 727 yıllık tarihi köprünün araç trafiğine kapatılması sonrasında yaya kaldılar. Vatandaşlar kendi evlerine ulaşmak için alternatif seçenekler aramaya başladılar.

Öncelikli olarak tren yolundan geçerek evlerine ulaşmak isteyen vatandaşlar; tüm riskleri de göze almaya başladılar. Bu arada tren yolundaki inşaat çalışması sonrasında vatandaşların bu seçenekle de evlerine ulaşmaları mümkün olmadı.

Sivas merkeze bağlı Karşıyaka Mahallesi Kesik Köprü civarında evleri bulunan vatandaşlar 300 metreyle 1 kilometre arasında değişen mesafeleri yaya olarak yürümek zorunda kalıyor. Bölge halkının tek isteği ise biran önce yollarına kavuşmak.

Etiketler:
manşet

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir