• DOLAR
  5,9248
  %-0,04
 • EURO
  6,5422
  %0,04
 • ALTIN
  284,66
  %0,04
 • BIST
  93.981
  %-5,10
Sivas Kangal’da Alaca Sansar Görüntülendi

Sivas Kangal’da Alaca Sansar Görüntülendi

Sivas’ta görüntülenen Alaca Sansar; heyecana sebep oldu. Nesli tehlike altında bulunan Alaca Sansar; Sivas Kangal ilçesi sınırlarında görüntülendi.

Sivas Kangal’da Alaca Sansar Görüntülendi

Doğal hayatta nadiren rastlanan bir tür olan Alaca Sansar; Alaca Kokarca olarak da biliniyor. Kangal ilçesine bağlı Etyemez Köyü yakınlarındaki bir bölgede görüntülenen Alaca Sansar; Şeyhhamit Karakuş tarafından görüntülendi.

Alaca Sansarı görüntülemeyi başaran Şeyhhamit Karakuş; ender rastlanan ve nesli tehlikede bulunan bir canlıyı da fotoğraflamış oldu. Özellikle insanlardan uzak kalmayı tercih eden ve kendisine bir zarar verilmediği sürece hırçınlaşmayan bir canlı olarak bilinen Alaca Sansarın görüntülendiğinde hırçın ve korkmuş olduğu belli oluyor. Alaca Sansarın ya insanlar tarafından ya da diğer vahşi hayvanlar tarafından korkutulmuş olduğunun üzerinde duruluyor.

Etiketler:
manşet

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir