Sivas Haberler

Sivas il sınırları içersinde av yasağı başlıyor

Sivas’ın il sınırları içerisindeki tüm akarsularında 1 Nisan’dan başlamak üzere av yasağı getirildi.

Sivas il sınırları içersinde av yasağı başlıyor
167 Okundu
26 Mart 2019 - 12:34

Sivas’ın il sınırları içerisindeki tüm akarsularında 1 Nisan’dan başlamak üzere av yasağı getirildi.

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, sportif olarak akarsularda balık avlanma yasağının 1 Nisan’dan itibaren başlayacağı bildiren bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada,”İlimiz sınırları dahilindeki tüm iç sularda 1 Nisan-1 Temmuz tarihleri arasında akarsularda yapılabilecek tatlı su kefali, doğal alabalık, Gökkuşağı Alabalığı hariç olmak üzere; Sazan, Kadife, Şiraz, Yayın ve diğer türlerin su ürünleri avcılığı yasaktır.” denildi. Ayrıca yasağa uymayanlar hakkında cezai işlem uygulanacağı da ifade edildi.

Cenk Akarsu

İletişim: cenkakarsu@sivashaberler.com
Sivas Haberler Editörü aynı zamanda yazarlık yapmaktadır.
Cenk Akarsu

Türkiye'nin Sivas iline ait günlük yaşanan son dakika gelişmelerini Sivashaberler.com sitesinden takip edebilirsiniz. Sivas Haberler sitesindeki içerikler izinsiz kullanılamaz, kullanıldığı taktirde kullanılan yazının linkinin paylaşılması zorunludur. Sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır, kaynak gösterilmeden izinsiz yazılarımız yayınlanamaz. Sivashaberler.com güncel yaşam haberleriyle birlikte Sivas şehrinde yaşanan tüm gelişmeleri sunmakta ve hızlıca haberdar olmanızı sağlamaktadır.

Bize Ulaşın :

Telefon : (0346) 221 00 00

WhatsApp : +54 9 375 166-6918

E-posta : sivashaberlercom@gmail.com

Adres : Sularbaşı Mh, Atatürk Cd. Cumhuriyet Meydanı No:6, 58069 Merkez/Sivas

Sivashaberler.com Türkiye'nin Sivas iline ait yerel haber sitesidir, tarafsız ve doğru habercilik anlayışıyla Sivas Haberleri hizmeti vermektedir. İHA Abonesidir.

Google Play Apple Store