• DOLAR
  5,7430
  %0,06
 • EURO
  6,3586
  %0,01
 • ALTIN
  271,62
  %0,02
 • BIST
  106.846
  %1,39
Sivas İl Genel Meclisi Eylül ayı toplantıları bitti

Sivas İl Genel Meclisi Eylül ayı toplantıları bitti

Sivas İl Genel Meclisi Eylül ayı toplantıları bugün gerçekleştirilen 5. oturumla sona erdi.

Hafta boyunca devam eden toplantılar, Meclis Başkanı Hakan Akkaş ve Meclis Birinci Başkan Vekili Fikret Doğruyol koordinesinde gerçekleştirildi. Oturumlarda birçok gündem maddesi İl Genel Meclisi üyeleri tarafından masaya yatırıldı.

Oturumlarda, DAP tarafından yürütülen 2019 yılı “DAP Bölgesinde Okuma Kültürünün Geliştirilmesi Projesi” kapsamında Sivas İl Özel İdaresi adına “Dünyanın Bilgisi Köylerimizde Projesi” ve 2019 yılı Hayvancılık Altyapısının Geliştirilmesi Programı kapsamında “Sivas Canlı Hayvan Pazarı Projesi” başlıklı proje başvurularında bulunulmasına, kabulleri halinde uygulanmasına, eş finansman sağlanmasına ve imza yetkisi verilmesine karar verildi.

Öte yandan İl Genel Meclisi Eylül ayı toplantılarında, Gençlik ve Spor Komisyonu, Plan ve Bütçe Komisyonu, Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu, Çevre ve Sağlık Komisyonu, İmar ve Bayındırlık Komisyonu, İçişleri Komisyonu, Araştırma ve İnceleme Komisyonu, Hukuk Komisyonu, Tarım ve Orman Komisyonu ve Sanayi Ticaret ve Turizm Komisyonlarına havale edilen konuları görüşerek karara bağlandı.

Eylül ayı yerel parlamento toplantıları, meclis üyelerinin dilek ve temennileri ile sona erdi.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir