• DOLAR
  5,7678
  %0,52
 • EURO
  6,3514
  %0,50
 • ALTIN
  272,26
  %0,79
 • BIST
  104.064
  %-0,73
Sivas Güvercinleri tescilleniyor

Sivas Güvercinleri tescilleniyor

Sivas’ta taklacı ve oyuncu güvercin ırkının tescillenmesi amacıyla bir çalışma başlatıldı. Çalışmayı Sivas Güvercinleri Araştırma Geliştirme ve Koruma Derneği üyeleri başlattı.

Sivas Güvercinleri Tescilleniyor

Yalnızca Sivas’ta yaşadığını düşünülen oyuncu ve taklacı güvercinlerin tescil edilmesi amacıyla Sivas Güvercinleri Araştırma Geliştirme ve Koruma Derneği üyesi olan akademisyenler; çalışma başlattı. Bu tür güvercinlerin Tarım ve Orman Bakanlığınca tescil edilmesi amacıyla çalışma başlatılan derneğin; bu konuya dair çalışmalarına hız verdikleri açıklandı.

Sivas Güvercinleri Araştırma Geliştirme ve Koruma Derneği üyesi olan Prof. Dr. Faruk Balcı, Doç. Dr. Sevgi Durna Daştan ve Dr. Öğretim üyesi Taner Daştan tarafından yürütülüyor. Bu çalışma kapsamında Sivas’ta yaşayan güvercinlerin kanat ölçüleriyle ağırlık ölçülerinin de alındığı belirtiliyor.

Etiketler:
manşet

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir