• DOLAR
  5,8147
  %0,44
 • EURO
  6,4658
  %0,25
 • ALTIN
  276,05
  %0,90
 • BIST
  7,7627
  %1,70
Sivas Gölleriyle Adından Söz Ettiriyor!

Sivas Gölleriyle Adından Söz Ettiriyor!

Hafik ve Zara’daki doğal güzellikleriyle dikkatleri üzerine çeken 15 doğal göl; ziyaretçilerini bekliyor.

Sivas Zara ve Hafik’teki alanda bulunan 15 doğal göl; gezmeye gelenleri mest ediyor. İrili ufaklı bu göllerin doğal güzellikleriyle beğeni kazandığı biliniyor.

Sivas Gölleriyle Adından Söz Ettiriyor!

15 doğal gölle ilgili açıklama yapan Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gülpınar Akbulut Özpay, şayet etkili bir tanıtım yapılacak olursa; bu bölgelerin turizm merkezi olabileceğini belirtiyor. Hafik ve Zara bölgesinde çok sayıda karstik göl bulunduğuna dikkat çenek Özpay; özellikle Tödürge ve Hafik Göllerinin ön plana çıktığını açıkladı.

Prof. Dr. Gülpınar Akbulut Özpay Hafik ve Tödürge Gölü dışında yer alan Vaska, Taşlıgöl, Akgöl, Sarıgöl ve Karagöl gibi doğal güzelliklerin turizme kazandırılmasının önemine vurgu yaptı.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir