• DOLAR
  5,7724
  %-0,11
 • EURO
  6,3608
  %-0,06
 • ALTIN
  271,02
  %0,00
 • BIST
  103.972
  %0,83
Sivas genelinde derse cep telefonu ile girmek yasak

Sivas genelinde derse cep telefonu ile girmek yasak

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılının başlaması ile öğrencilerin derslerinde daha başarılı olmaları için bir güvenlik toplantısı yapıldı. Yapılan toplantıda Sivas Valiliği tarafından alınan kararla öğrencilerin sınıflara cep telefonu ile girişi yasaklandı.

2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Güvenliğinin Değerlendirmesi Toplantısın’a Sivas Valisi Saliha Ayhan okul müdürleri ile bir araya geldi. Yapılan toplantıda başlayan yeni eğitim-öğretim yılı ile ilgili değerlendirmelerde bulunuldu.

Vali Salih Ayhan toplantıda yaptığı konuşmada Milli Eğitim Bakanlığı’nın da bilgisinin bulunduğunu ve Sivas genelinde okullarda derse cep telefonu ile girilmesinin yasaklandığı söyledi. Geçen yıl okullara göre farklı şekillerde uygulanan bu kararın resmileştiğini ve cep telefonunun tüm okullarda yasaklandığını ifade etti. Telefonlar okul girişinde alınacak ve öğrenciler sınıfa telefonla giremeyecek.

Vali Ayhan okul müdürlerinden ve öğretmenlerde çocukları daha iyi tanıyabilmek için sosyal medya hesaplarını iyi incelemeleri gerektiğini ve sıkıntılı durumları buradan görüp gerekli müdahaleleri yapabilirler dedi.

Etiketler:
manşet

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir