• DOLAR
  5,8147
  %0,44
 • EURO
  6,4658
  %0,25
 • ALTIN
  276,05
  %0,90
 • BIST
  7,7627
  %1,70
Sivas Gazibey Köyü’nde 2.000 Badem Fidanı dikildi

Sivas Gazibey Köyü’nde 2.000 Badem Fidanı dikildi

Sivas Gazibey Köyü mevkiinde yaklaşık olarak 2.000 fidanın toprakla buluştuğu açıklandı. Geleceğe Nefes Ol sloganı çerçevesinde başlatılan kampanya doğrultusunda Sivas il merkezine 53 kilometre mesafede yer alan Gazibey Köyünde toplam 2.000 badem fidanının toprakla buluşturulduğu açıklandı.

Ağaçlandırma çalışmasına Sivas Ziraat Odası Başkanı olan Hacı Çetindağ’ın da katıldığı belirtilirken; Gazibey Köyü muhtarı olan Arif Öztürk ile birlikte köylülerin de ağaçlandırma çalışmasına katılım gösterdikleri açıklandı.

Bizden sonraki nesillere daha yeşil bir çevre miras bırakmak hedefi doğrultusunda çalışmalara katılım gösteren köylüler yaklaşık olarak 1 saat süre içerisinde 2.000 badem fidanını toprakla buluşturdu. Ağaçlandırma çalışmasının Gazibey Barajı çevresinde yapıldığı da açıklandı.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir