• DOLAR
  5,9354
  %0,29
 • EURO
  6,5822
  %0,19
 • ALTIN
  297,37
  %-0,09
 • BIST
  7,7449
  %0,59
Sivas E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumunda fabrika yapılacak

Sivas E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumunda fabrika yapılacak

Cumhuriyetimizin 100. Yıl hedeflerine Doğru Üretim ve İstihdam Kapısı sloganı kapsamında Sivas E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumunun yerleşkesinde 2 adet fabrika kurulacağını açıklandı.

Sivas E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumunda 2 Fabrika Yapılacak

Salça ve makarna üretimi yapılacak olan iki fabrikanın ürettiği ürünleri ise diğer cezaevlerinde bulunan tutuklu ya da mahkumların tüketmesi hedefleniyor. Ülkemizdeki farklı cezaevlerinde bulunan mahkumların makarna ve salça tüketimi karşılayacak bu fabrikaların istihdam alanı olacağı da belirtildi.

Sivas E Tipi Kapalı Cezaevi yerleşkesinde bulunan tesisleri ziyaret eden Sivas Valisi Salih Ayhan’la Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin; çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir