• DOLAR
  5,7451
  %0,13
 • EURO
  6,3234
  %0,06
 • ALTIN
  270,20
  %0,03
 • BIST
  104.828
  %0,82
Sivas Doğanşar’dan lüks otellere hamam kesesi gönderiliyor

Sivas Doğanşar’dan lüks otellere hamam kesesi gönderiliyor

Koyun yününden üretilmiş olan hamam keseleri yoğun ilgi görüyor. Sivas Doğanşar ilçesine bağlı Çalıca Köyü’nde ikamet eden Hatice Kurt; koyun yünü malzemesinden üretmiş olduğu hamam keselerini ülkemizin pek çok kentine gönderiyor.

Sivas Doğanşar’dan Lüks Otellere Hamam Kesesi Gönderiliyor

Hatice Kurt; geleneksel yöntemler kullanarak üretmiş olduğu hamam keselerini lüks otellere gönderiyor. Koyun yününü ekmek kapısına döndürmeyi başaran Hatice Kurt; bu ürünlerini tamamen el emeğiyle üretiyor. Yapımı oldukça zahmetli olan hamam keselerinin yoğun ilgi görmesi sonrasına pek çok farklı lüks otelden de talep geldiği belirtiliyor.

Hatice Kurt, zorlu bir örme işleminin ardından şal malzemesini elde ediyor. Şal malzemesi elde edildikten sonra; hamam kesesine dönüştürülmesi için emek sarf ediliyor. Hatice Kurt üretmiş olduğu hamam keselerini ülkemizin pek çok kentinde bulunan hamamlar gönderiyor.

Etiketler:
manşet

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir