• DOLAR
  5,7453
  %0,13
 • EURO
  6,3305
  %0,17
 • ALTIN
  270,36
  %0,08
 • BIST
  104.828
  %0,82
Sivas Birçok Ülkeye Balık İhraç Ediyor!

Sivas Birçok Ülkeye Balık İhraç Ediyor!

Sivas’tan dünyanın pek çok ülkesine balık ihraç ediliyor. Suşehri ilçesi sınırlarında yer alan baraj gölü; çok sayıda Kafkas balığının üretim tesisi olarak kullanılıyor. Burada üretilen balıklar dünyanın pek çok farklı ülkesine gönderiliyor.

Sivas Birçok Ülkeye Balık İhraç Ediyor!

Gazlıgöze Baraj Gölü’nde ziyarette bulunan Sivas Valisi; Salih Ayhan, buradaki balık çiftliklerini de ziyaret etti. Bu kapsamda uzun zamandır gölde somon ve alabalık üretimi yapan Alper Sermet’ten bilgi alan Sivas Valisi; tekne ile de göle açıldı. Göldeki kafes sisteminde incelemelerde bulunan Ayhan; balıklara da yem verdi.

Sivas Valisi; İlimizin gurur kaynağı olan bir alabalık tesisinde olduklarını belirterek; işletme sahibine de teşekkür etti.

Etiketler:
manşet

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir