• DOLAR
  5,6992
  %-0,70
 • EURO
  6,3168
  %-0,65
 • ALTIN
  270,04
  %-0,56
 • BIST
  107.529
  %0,64
Sivas 250 bin çiçekle gözlere hitap edecek

Sivas 250 bin çiçekle gözlere hitap edecek

Sivas Belediyesi’nin daha güzel ve yeşil bir Sivas oluşturmak için yapmış oldukları çalışmalar kapsamında park, bahçe, yol kenarları ve kavşakları süsleyen çiçekler kışlık çiçeklerle değiştirmeye başlandı.

Sivas 250 bin Çiçekle Gözlere Hitap Edecek

Kış mevsiminin yaklaşması ile belediyelerin yapmış oldukları kış hazırlıklarından biri de çevre düzenlenmesi ve çiçek dikimi çalışması olarak görülüyor. Yaz ayları için uygun olan ve solmaya başlayan çiçeklerin yerini soğuğa dayanıklı kış çiçekleri alıyor. Sivas Belediyesi’ne bağlı Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından şehir genelinde başlatılan kış çiçeklerinin dikimleri devam ediyor. Yol kenarları ve orta refüjleri süslemesi için Hercai Menekşe’ler dikiliyor. Toplamda 250 bin adet çiçeğin dikileceği çalışmaların kar yağışlarının başlamasından bitirilmesi planlanıyor.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir