• DOLAR
  5,8949
  %-0,54
 • EURO
  6,5056
  %-0,52
 • ALTIN
  282,76
  %-0,62
 • BIST
  93.981
  %-5,10
Silajlık Mısırda Ürün Kaybı Yaşandı

Silajlık Mısırda Ürün Kaybı Yaşandı

Silajlık mısır olarak ekimi yapılan ve hayvanlara yem olarak kullanılan mısırda Sivas’ta son günlerde etkili olan aşırı soğuklar sebebiyle ürün kaybı yaşandı.

Silajlık Mısırda Ürün Kaybı Yaşandı

Sivas’ın Yıldızeli ilçesinde ekimi yapılan silajlık mısırda geçtiğimiz günlerde yaşanan ve hava sıcaklığının eksi 3 dereceye kadar düştüğü soğuklar sebebiyle ürün kaybı yaşandığı bildirildi. Etkili olan soğuk hava ve don silajlık mısırlarda 1 tonda yaklaşık olarak 500 kilogram ürün kaybı yaşanmasına sebep oldu.

Yıldızeli ilçesinde çiftçilik yapan Mustafa Çamcı, bu yıl hasadın çok güzel olduğunu ancak soğukların ürünleri vurduğunu ve bu sebeple ton başına 500 kilo kayıp oluştuğunu söyledi. Dönüm başına 9 ton ürün aldıklarını söyleyen Çamcı mısırların uç kısımlarında soğuktan dolayı kuruma meydana geldiğini, buna rağmen hasatlarının çok iyi olduğunu belirtti. Bu ürünler kış döneminde hayvanlara yem olarak kullanılıyor.

Etiketler:
manşet

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir