• DOLAR
  5,7014
  %0,03
 • EURO
  6,3100
  %0,03
 • ALTIN
  268,42
  %-0,02
 • BIST
  106.805
  %0,02
Siirt Üniversitesi’ni tercih eden öğrenci sayısı her geçen yıl artıyor

Siirt Üniversitesi’ni tercih eden öğrenci sayısı her geçen yıl artıyor

Türkiye geneli Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarının açıklanmasıyla Siirt Üniversitesi’nin doluluk oranı arttı.

Siirt Üniversitesi 9 fakülte ve 15 bin 400 öğrencisiyle eğitimde başarıda çıta yükseltmeye devam ediyor. YKS sonuçlarının açıklanmasıyla beraber üniversitenin lisans bölümüne yüzde 79.20 oranında, önlisans bölümüne ise yüzde 94.45 oranında öğrenci yerleştirilmesi yapıldı.

Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, 9 fakültesi 15 bin 400 öğrencisiyle gelişmelerini hızlı bir şekilde sürdürdüklerini belirtti. Prof. Dr. Erman, “Üniversitemiz her yıl çıta yükseltmeye devam ediyor. Üniversitemizi bu sene YKS’de tercih eden öğrenci sayı oranı genel olarak yüzde 86.6’dır. Ek yerleştirmelerle birlikte bu oranın artacağını umuyoruz. Hedefimiz üniversitemizin sosyal, kültürel, sportif faaliyetleri ile ilimizin gelişimine önemli katkı sağlamaktadır. Üniversitemiz bu çerçevede özellikle araştırma-geliştirme ve uluslararası faaliyetlerle Türkiye’deki devlet üniversiteleri arasında önemli bir yere sahip. Üniversitemizde var olan enstitüler, yüksekokullar ve mesleki yüksek okulları özellikle araştırma-uygulama merkezleri önemli projelerin yapılmasına olanak sağlamaktadır. Eğitim ve öğretim faaliyetleri ile birlikte üniversitemizde her geçen gün öğrenci sayısı da artmaktadır. Amacımızı Üniversitemizde her alanda başarılı olmayı hedeflemekteyiz” dedi.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir