• DOLAR
  5,9168
  %-0,02
 • EURO
  6,5666
  %-0,05
 • ALTIN
  296,87
  %-0,26
 • BIST
  7,6985
  %-0,01
Sivas’ta sigara denetimleri artırıldı

Sivas’ta sigara denetimleri artırıldı

Sivas İl Sağlık Müdürlüğü tarafından bugün Sivaslı üniversite öğrencilerine dumansız hava sahasına ilişkin denetim yapıldı.

Sigarayla mücadeleyi etkin bir şekilde yaparak pasif sigara içicilerinin sayısını azaltmayı hedefleyen Dumansız Hava Sahası uygulamasına büyük önem veriliyor. Çeşitli yerlerde olduğu gibi Sivas’ta da bu konu zaman zaman denetleniyor. Bugün yine o denetlemelerden bir tanesi Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde yapıldı.

Üniversite içerisindeki kafeleri gezen heyet, öğrencileri kapalı mekanlarda sigara içip içmediğini, dükkan sahiplerinin ise gerekli tedbirleri alıp almadıkları incelendi. Heyete başkanlık eden Sivas İl Sağlık Müdürü Selçuk Moğulkoç da sigara içen öğrencilerle sohbet ederek onlara sigaranın zararlarını anlattı. Heyet Dumansız Hava Sahasıyla ilgili farkındalığı yüksek işletme sahiplerine ise teşekkür etti.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir