• DOLAR
  5,7760
  %-0,23
 • EURO
  6,4611
  %0,18
 • ALTIN
  272,72
  %-0,32
 • BIST
  7,7985
  %2,16
Sıcak Çay Kansere yol açıyor

Sıcak Çay Kansere yol açıyor

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalında Öğretim Üyesi olan Doç. Dr. Yasemin Bilgin Büyükkarabacak, son zamanlarda artan yemek borusu kanserinin sebepleri arasında en büyük etkenlerden biri olarak sıcak çay içilmesinin bulunduğunu açıkladı.

Yemek borusu kanseri hakkında bilgi veren Doç. Dr. Yasemin Bilgin Büyükkarabacak yemek borusunun iç kısmını kaplayan hücreleri etkileyen ve özellikle erkeklerde yoğun olarak görülen bu kanser tipinin kanser sıralamasında 6. Sırada yer aldığını söyledi. Bu kanserin en önemli sebeplerinden birinin aşırı sıcak yiyecek ve içeceklerin tüketilmesi olarak söylendi. Dr. Büyükkarabacak ülkemizde özellikle bazı bölgelerde çayın sıcak tüketilmesi alışkanlığının bulunduğunu ve bunun yemek borusu için tehlike oluşturduğunu söyledi. Büyükkarabacak çayın en az 3 dakika bekletildikten sonra içilmesinin daha sağlıklı olacağını da sizlerine ekledi.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir