• DOLAR
  5,7838
  %-0,09
 • EURO
  6,4654
  %0,24
 • ALTIN
  273,26
  %-0,12
 • BIST
  7,7961
  %2,13
Sivas Köftesi satış rekoru kırdı

Sivas Köftesi satış rekoru kırdı

Sivas şehrinin lezzetleri arasında yer alan ‘’Sivas Köftesi’’ yıllık ortalama günlük 10 tonluk tüketimle büyük bir rekor kırmış oldu.

2019 yılı itibariyle ülke genelinde toplamda günlük 10 ton tüketilen Sivas Köftesinin satış rekorları kırdığı belirtildi. 2010 yılı itibariyle Türk Patent Enstitüsüne tescil ettirilen Sivas Köftesinin dünya markası haline gelmesi için çalışmalara hız verildi. Sivas Köftesine olan ilginin günden güne artış gösterdiği açıklanırken; yaz aylarında ise günlük ortalama tüketimin 14 ton olduğu açıklandı.

Sadece tuz ve et kullanılarak yapılan Sivas Köftesi; son zamanların gözde lezzeti olarak karşımıza çıkıyor. Günümüz itibariyle Sivas Köftesinin ülke genelinde farklı yerlerde de satışının yapıldığı biliniyor.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir