• DOLAR
  5,7497
  %-0,01
 • EURO
  6,3940
  %0,05
 • ALTIN
  272,95
  %0,03
 • BIST
  7,5749
  %0,01
Satılan konut sayılarında düşüş yaşandı

Satılan konut sayılarında düşüş yaşandı

TÜİK tarafından yapılan araştırma sonuçlarına göre Sivas’ta Temmuz ayında satılan konut sayısı 768 olarak açıklandı. Bu sayı geçen yıla oranla 335 azalmış olarak ifade edildi.

SİVAS’TA SATILAN KONUT SAYISINDA DÜŞÜŞ YAŞANDI

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan verilere göre temmuz ayından Sivas’ta satılan konut sayısı geçen yılın aynı ayında 1103 iken bu yılın Temmuz ayında satılan konut sayısında düşüş yaşandığı ve sayının 768 olduğu belirtildi.

Sivas’ta 2019 yılı Temmuz ayında satılan 768 konutun 82 tanesinin ipotekli satış olduğu açıklandı. Bu satılan konutların yarısının ilk satışı olan konutlar olduğu diğer yarısının da ikinci el satış olduğu belirtildi.

Sivas’ta 2019 yılı Ocak-Temmuz ayları arasındaki satış verilerine bakıldığında bu dönemde de geçen yıla oranla düşüş olduğu görülüyor. Bu dönemde geçen yıl 5577 konutun satıldığı görülürken bu yıl aynı dönemde 3801 konutun satıldığı görülüyor.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir