• DOLAR
  5,9127
  %0,42
 • EURO
  6,5563
  %0,38
 • ALTIN
  296,65
  %0,63
 • BIST
  7,6863
  %0,30
Sivaslı müzisyen Muzaffer Sarısözen konserle anıldı

Sivaslı müzisyen Muzaffer Sarısözen konserle anıldı

1899 yılında Sivas’ta doğan ve Türkiye’ye sanat anlamında büyük hizmetlerde bulunan Muzaffer Sarısözen ölümünün 57. yılında özel bir konserle anıldı.

Aynı zamanda Yurttan Sesler Korosunun da kurucusu olan Sarısözen için Sivas Devlet Türk Halk Müziği Korosu özel bir konsere imza attı. Büyük bir katılımın sağlandığı konserde Muzaffer Sarısözen tarafından bestelenen eserlere yer verildi. Bunun yanında Sivas yöresine özel ezgilerin de yer aldığı anma etkinliğinde zaman zaman duygusal anlar da yaşandı.

Sivas’ın önemli değerlerinden olan Muzaffer Sarısözen’i anma etkinliğine halkla birlikte Sivas Vali Yardımcısı ile birlikte Sivas İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcıları da katıldı.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir