• DOLAR
  5,7838
  %-0,09
 • EURO
  6,4654
  %0,24
 • ALTIN
  273,26
  %-0,12
 • BIST
  7,7961
  %2,13
Sarımsak artık tane ile satılıyor

Sarımsak artık tane ile satılıyor

Yaz aylarında kilosu 5 TL’ye satılan sarımsağın fiyatı 9 kat artarak 45 TL’ye kadar yükseldi.

Özellikle kış mevsiminde çok yoğun olarak kullanılan sarımsağın kilo fiyatı üretimindeki azalma sebebiyle 45 TL’ye kadar yükseldi. Geçen yıl bu dönemde kilogramı 5 TL’ye satılan sarımsak bu yıl 45 TL’ye kadar çıktı. Eskiden kiloyla sarımsak alan vatandaşlar şimdi taneyle satın almaya başladı.

Neredeyse her yemekte kullanılan sarımsağın fiyatının artmasında vatandaşlar çok şikayetçi. Tane ile sarımsağı almak zorunda kalan vatandaşlar sarımsağın yetiştirilmesi konusunda devletin bir şeyler yapması gerektiğini söylediler.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir