• DOLAR
  5,9185
  %0,51
 • EURO
  6,5614
  %0,46
 • ALTIN
  296,82
  %0,69
 • BIST
  7,6904
  %0,35
Kangal Termik Santrali yeniden faaliyete geçti

Kangal Termik Santrali yeniden faaliyete geçti

Kısa bir süre önce filtreleme sebebiyle kapısına mühür vurulan Kangal Termik Santrali yeniden faaliyete geçti.

Alınan bilgilere göre termik santralin yetkilileri bir ünitede yaptıkları revizyon çalışmasıyla tesisi Kanun gereği olması gereken standartlara ulaştırdı. Ardından Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden gelen yetkililer tesisi yeniden incelemeye aldı. Yapılan incelemede tesisin bir ünitesinde üretim yapmasına mani bir engel bulunmaması sebebiyle termik santrale yeniden üretim izni verildi. 2 farklı ünitede ise eksiklik tespit eden ekipler bu bölümlerde herhangi bir faaliyet yapılmasını yasakladı.

Toplamda 2,000 kişiye yakın insana ekmek kapısı olan Kangal Termik Santralinin problem bulunan 2 ünitesinin de kısa sürede revizyonunun yapılması ve faaliyete açılması bekleniyor.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir