• DOLAR
  5,8092
  %0,06
 • EURO
  6,4425
  %-0,03
 • ALTIN
  273,94
  %0,19
 • BIST
  7,6397
  %-0,27
Samountain Motosiklet Festivali başladı

Samountain Motosiklet Festivali başladı

Hatay’ın Samandağ ilçesinde ikincisi düzenlenen Samountain Motosiklet Festivali’nde nefes kesen anlar yaşandı.

Samandağ Deniz Sahili’nde gerçekleşen yarışa, Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz start verdi.

Enduro Kulüp Yöneticisi Mehmet İlker İlbeyi, “Birincisini yapmak iyiydi ama ikincisini yapmak gerçekten de Samandağ’ın ve Hatay’ın tanıtımı açısından çok büyük bir onur. Sırf Samandağ’ın taşının güzelliğini gördüler ama gerçekten biz burada Hatay’ı çok iyi temsil etmeye çalışıyoruz. Eminim ki misafirlerimiz buradaki arkadaşlıktan, dostluktan bahsedecekler” dedi.

Hatay’daki en büyük sorunlardan birinin motosiklet kazaları olduğunu söyleyen İlbeyi, Her yıl bir sürü kardeşimizin cenazesine katılıyoruz. Bizleri çok üzüyor. Her ne kadar trafik cezaları ile bastırsak da buna bir önlem alamıyoruz. Bizim amacımız bunlara bir alternatif oluşturmak. Gördüğünüz gibi burada korumalarla, düzgün motosikletlerle profesyonel bir şekilde enerjilerini atıyorlar. Bu motosiklet etkinliklerine daha çok destek istiyoruz. Çünkü motosiklet kazalarının önüne alternatif oluşturularak geçileceğini düşünüyorum. Bu tür etkinliklerin daha çok desteklenmesi, gün yüzüne çıkarılması gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu.

Festival final yarışmasının ardından sona erecek.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir