• DOLAR
  5,6999
  %0,05
 • EURO
  6,3170
  %0,07
 • ALTIN
  269,92
  %0,07
 • BIST
  107.529
  %0,64
Salatalıktan koku üretip Patentini aldılar

Salatalıktan koku üretip Patentini aldılar

Sivas’ta bir ortaokul öğrencileri, öğretmenlerinin yardımı ile salatalıktan koku üretmeyi başardı. Öğrenciler şimdi ürettikleri “Sivas ayazı” isimli kokunun patentini almak için çalışmalarına devam ediyor.

Sivas’ta Yunus Emre Ortaokulu öğrencileri hazırladıkları Şehirler ve Kokular isimli proje kapsamında salatalıktan ürettikleri kokuya Sivas ayazı ismini verdiler. İlk çalışmalarında salatalık kolonyası yapan çocuklar bu kokunun ilerleyen günlerde parfümünün yapılması ve bu kokunun patentinin alınması içinde çalışmalarını sürdürmekteler. Yunus Emre Ortaokulu Görsel Sanatlar Öğretmeni Dilek Kireçtepe’nin öncülüğünde yapılan proje çalışmasında okul öğrencilerinden Belinay Çintay, Kadriye Nur Yolcu ve Zeynep Kılıç görev aldı. Projeye akademik destek ise Doç. Dr. Sevgi Durna Daştan ve Dr. Handan Saraç tarafından verildi.

Etiketler:
manşet

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir