Sahte Rakıdan Ölenlerin Sayısı 3’e Yükseldi

Sahte Rakıdan Ölenlerin Sayısı 3’e Yükseldi
21:02 - Aralık 14 2021 Salı

Sivas’ın Zara ilçesinde sahte rakı nedeniyle hastaneye kaldırılan 5 vatandaştan 2’si geçtiğimiz günlerde hayatını kaybetmişti. Sivas’ta sahte rakı nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının 3’e yükseldiğini açıklayan yetkililer, 2 kişinin ise tedavisine devam edildiğini ve henüz bu kişilerin hayati tehlikesinin devam ettiğini açıkladı.

Bugün tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden B.E.’nin cenazesi, gerekli otopsi işlemlerinin yapılması talebiyle Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesine sevk edildi.

4 Kişi Gözaltına Alınmıştı

Sivas’ta sahte içki nedeniyle hastaneye kaldırılan 5 kişinin ardından harekete geçen güvenlik güçleri 4 kişinin gözaltına alındığını açıklamıştı. Gözaltı sürecinin devam ettiğini belirten yetkililer, henüz gözaltında tutulan şüphelilerin mahkemeye sevk edilmediği açıkladı.

Yılbaşına az bir süre kala Sivas ve çevre illerde güvenlik güçleri tarafından yapılan sahte içki denetimlerinde büyük artış olurken, vatandaşların ise sadece güvenilir işletmeler ve marketlerden alkol ve alkollü ürünler alması uyarıları yapıldı. Daha önce de Sivas’ta sahte içki nedeniyle hastaneye kaldırılan kişiler olmuş, emniyet harekete geçerek konu ile ilgili soruşturma süreci başlatılmıştı. 2 kişinin üniversite hastane yoğun bakım ünitesinde tedavilerine devam edildiği açıklandı.

Yorumlar (0)
Yorumlar E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi