• DOLAR
  5,7385
  %0,07
 • EURO
  6,3949
  %0,18
 • ALTIN
  275,42
  %0,12
 • BIST
  99.785
  %1,94
Sahilden bir kamyon dolusu ambalaj atığı çıktı

Sahilden bir kamyon dolusu ambalaj atığı çıktı

İzmir’in Dikili ilçesinde, yaz aylarında nüfus yoğunluğunun artmasıyla sahillerde oluşan kirliliğe dikkat çekmek amacıyla düzenlenen atık toplama etkinliği yoğun ilgi görürken, etkinlikte bir kamyon geri dönüştürülebilir içecek ambalajı ve iki büyük poşet izmarit toplandı.

Günübirlik tatilcilerin zaman zaman akınına uğrayan Dikili ilçesindeki Bademli halk plajında, atık toplama etkinliği düzenlendi. Akademi Çevre A.Ş.’nin desteğiyle yapılan etkinlikte tatilciler, hep birlikte atıkları topladı. Gün boyunca devam eden etkinlikte, çevre kirliliğine neden olan tüm atık maddeleri toplayanlara bedava su ve dondurma dağıtıldı.

Sahillerde oluşan kirliliğe dikkat çekmek için yapılan etkinlikte, bir kamyon geri dönüştürülebilir içecek ambalajı ve iki büyük poşet izmarit toplanması ise dikkat çekti. Toplanan pet şişelerin bir kısmı ile Zeliha Sunal ve tasarımcı Buket Atalay da balık modeli yaptı.

Etkinliğin sonunda sahil tertemiz bir görünümüne kavuştu.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir