• DOLAR
  5,7678
  %0,52
 • EURO
  6,3514
  %0,50
 • ALTIN
  272,26
  %0,79
 • BIST
  104.064
  %-0,73
Sağlık Bakanından Ispanak Zehirlenmesi Açıklaması

Sağlık Bakanından Ispanak Zehirlenmesi Açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son günlerde yaşanan ve ıspanaktan kaynaklandığı belirlenen zehirlenmelerle ilgili olarak İstanbul’da zehirlenen 149 hastadan tedavisi devam eden 21 hastanın bulunduğunu ve bu hastaların da hayati tehlikesinin bulunmadığını açıkladı.

Sağlık Bakanından Ispanak Zehirlenmesi Açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugün AKP’nin grup toplantısından önce yaptığı toplantıdan son günlerde yaşanan zehirlenme vakaları ile ilgili olarak gazetecilerin sorularını cevapladı. Koca İstanbul, Kocaeli, Edirne ve Tekirdağ’da toplamda 196 zehirlenme şüphesi ile hastanelere başvuru yapıldığını ve bunlardan 20 kişinin tedavisinin devam ettiğini belirtti. Bakan Koca besin zehirlenmesi ile hastaneye gelenlerde ağız kuruluğu, bulantı, kusma gibi belirtilerin bulunduğunu, ıspanağın içine yabani otların karışmış olabileceğini bu sebeple iyi ayıklanması ve iyi yıkanması gerektiğini söyledi.

Etiketler:
manşet

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir