Sağırlar Süper Ligi Şampiyonu “Bornova İşitme Engelliler”

Sağırlar Süper Ligi Şampiyonu “Bornova İşitme Engelliler”
19:39 - Nisan 28 2019 Pazar

Sivas’ta gerçekleştirilen Spor Toto Sağırlar Futbol Süper Ligi 2018-2019 sezonu Play-Off final maçı Bornova İşitme Engelliler Futbol Takımı ve Elazığ Belediyesi İşitme Engelliler Futbol Takımı arasında bugün oynandı. İki takım arasında oynanan müsabakada Bornova İşitme Engelliler Futbol Takımı sahadan 1-0 galip ayrıldı ve şampiyon oldu.

Sivas Kongresi’nin 100’üncü yıl kutlama etkinlikleri kapsamında Sağırlar Futbol Süper Ligi Play-Off müsabakaları 26 ve 28 Nisan tarihleri arasında Sivas’ta oynandı. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Çim sahasında düzenlenen maçlarda finale ise Bornova İşitme Engelliler Futbol Takımı ve Elazığ Belediyesi İşitme Engelliler Futbol Takımı kaldı. Finale kalan iki takım arasında oynanan müsabakada Bornova İşitme Engelliler Futbol Takımı sahadan 1-0 galip ayrılarak şampiyon oldu. Şampiyon olan Bornova İşitme Engelliler Futbol Takımı büyük bir sevinç yaşadı.

Maç sonu açıklama yapan Bornova İşitme Engelliler Futbol Takımı Başkanı ve Teknik Sorumlusu Soner Aslan açıklamasında, “Çocuklar yürekten mücadele ettiler. Her şey için çok çalıştılar. Kupayı almak için çocuklar hevesliydi. Kupayı alarak çok mutlu olduk” diye konuştu.

Play Off serisinde Torbalı İşitme Engelliler Futbol takımı 3’üncü oldu ve Elazığ Belediyesi İşitme Engelliler Futbol Takımı ise 4’üncü oldu.

Maç sonu ise Spor Toto Sağırlar Futbol Süper Ligi Play-Off müsabakalarında ilk 3’e giren Bornova İşitme Engelliler Futbol Takımı, Elazığ Belediyesi İşitme Engelliler Futbol Takımı ve Torbalı İşitme Engelliler Futbol Takımı oyuncularına madalyalar verildi. Play-Off serisinde Torbalı İşitme Engelliler Futbol takımı 3’üncü olur iken, Elazığ Belediyesi İşitme Engelliler Futbol Takımı ise 4’üncü oldu. Şampiyon olan Bornova İşitme Engelliler Futbol Takımımın şampiyonluk sevinci dikkatlerden kaçmadı.