• DOLAR
  5,7749
  %0,02
 • EURO
  6,3711
  %-0,00
 • ALTIN
  270,19
  %0,03
 • BIST
  103.118
  %-0,03
Sadece 10 TL’ye Sivas’ta Belgesel Çektiler

Sadece 10 TL’ye Sivas’ta Belgesel Çektiler

Cep telefonlarını kamera gibi kullanmak amacıyla 10 TL harcayarak üç ayak satın alan Sivaslı iki genç bu yöntemle belgesel çekmeyi başardı. Çekmiş oldukları belgeselle hem ulusal hem de uluslar arası yarışmalara da katılmayı amaçlayan iki genç; sadece 10 TL harcayarak belgesel çekmeyi başardı.

Sadece 10 TL’ye Belgesel Çektiler

Erdem Cırık ile Hüseyin Kılıç ismindeki iki Sivaslı genç; belgesel filminde köy yaşantısının zorlukları üzerinde duruyor. Sivas Şarkışla ilçesinde köy yaşantısına dair belgesel çeken gençler; ekipmanları için sadece 10 TL harcadılar. Belgesel çekebilecekleri ispatlamak amacıyla girişimlerde bulunan gençler sadece cep telefonlarını kullanarak; belgesel çekmeyi başardılar.

Yaklaşık olarak 3 yıl süren çekimlerde gençlere köy sakinleri de destek oldular. Böylece masrafsız bir şekilde belgesel çekmeyi başaran gençler; para harcamadan da belgesel çekilebileceğini herkese kanıtladılar.

VİDEO :

Etiketler:
manşet

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir