Üniversite hastanesinden saç dökülmesine kısa sürede çözüm

Üniversite hastanesinden saç dökülmesine kısa sürede çözüm
18:15 - Ocak 6 2021 Çarşamba

Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesinde uygulanan PRP ve mezoterapi yöntemleri sayesinde saç dökülmesi sorunu olan kadınların tedavileri etkili bir şekilde gerçekleştiriliyor.

Üniversite tarafından yapılan açıklamada Deri ve Zührevi Hastalıklar Ana Bilim Dalı bünyesinde yaklaşık 3 aydır verilmeye başlayan PRP (Platelet Rich Plasma) tekniği ile özellikle doğum sonrası saç dökülme problemleri yaşayan kadınların tedavisinde oldukça başarılı olduklarını ve artık Sivaslı vatandaşların diğer şehirlerdeki hastane veya saç tedavi merkezlerine gitmelerine gerek kalmadığı ifade edildi. Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Tosun özellikle saç dökülme ve saç ekimi tedavisinin mutlaka doktor kontrolünün olduğu merkezlerde yapılmasının önemine dikkat çekerek vatandaşları Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi bünyesindeki saç tedavi birimine başvurmaları konusunda teşvik etti.

Hastane bünyesindeki birimde saç dökülme tedavisi gören vatandaşlar da uygulanan PRP yönteminin çok başarılı olduğunu ve ihtiyaç duyan tüm vatandaşlara tavsiye ettiklerini söyledi.

Yorumlar (0)
Yorumlar E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi