• DOLAR
  5,9441
  %-0,00
 • EURO
  6,5510
  %0,01
 • ALTIN
  302,12
  %-0,12
 • BIST
  7,7668
  %0,07
Ruhani, Amerika’nın bölgeye kan ve ölüm getirdiğini söyledi

Ruhani, Amerika’nın bölgeye kan ve ölüm getirdiğini söyledi

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani Amerika’nın İslam dünyasının bulunduğu coğrafyaya sadece kan ve ölüm getirdiğini ve dost ve müttefik bir ülke olmadığını söyledi.

Ruhani, Amerika’nın Bölgeye Kan ve Ölüm Getirdiğini Söyledi

33.Uluslararası Vahdet Konferansı’nda konuşan İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani bölgedeki savaş ve ayrılıklardan Amerika’nın sorumlu olduğunu söyledi. Ruhani Amerika gibi siyaset güden bir ülkenin bu bölgedeki ülkelere dost olamayacağını ve hiçbir faydasının olmadığını belirterek son 30 yılda bu bölgedeki tüm savaşların ve ayrışmaların temelinde Amerika’nın ve Siyonist İsrail rejiminin parmağının olduğunu söyledi. Amerika geçmiş yıllarda hangi ülke halkı ve hangi bölgeye hizmet ettiğinin ortada olduğunu ve bu sorunların Siyonist rejim ile Amerika’nın ortak ürünü olduğunu ifade etti.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir