• DOLAR
  5,8094
  %0,06
 • EURO
  6,4448
  %0,01
 • ALTIN
  274,79
  %0,51
 • BIST
  7,6582
  %-0,02
Robochllenge yarışmasında Dünya 2.si oldular

Robochllenge yarışmasında Dünya 2.si oldular

Sivas Gemerek ilçesinde bulunan Şehit Ahmet Karahan Mesleki ve Teknik And. Lisesi öğrencileri tarafından kurulmuş olan Robot takımı, Romanya’da düzenlenen Robochllenge yarışmasına katılarak yaptıkları robotla Mini Sumo kategorisinde Dünya 2.si oldular. Başarılı öğrenciler Gemerek’e döndüler.

Romanya’da düzenlenen Robochllenge yarışmasında robot takımları ile Dünya 2.si olan öğrenciler Gemerek’e döndüklerinde ilk olarak Gemerek Kaymakamı Cengiz Nayman’ı ziyaret ettiler. Yapılan ziyarette Gemerek İlçe Milli Eğitim Müdürü Yükselen Dursun, Okul Müdürü Muharrem Daşan ile birlikte okul öğretmenlerinden Elektrik Elektronik Teknolojileri Alan Şefi Alper Ulaş ve yarışmada derece alan öğrenciler Sinan Kestane ve Mertcan Demir katıldı. Kaymakam Nayman’ı makamında ziyaret eden grup Romanya’da yaşadıklarını anlattılar. Kaymakam Nayman öğrencilerin ziyaretinden memnun olduğunu ve aldıkları bu başarıdan dolayı da mutlu olduğunu ifade etti.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir