• DOLAR
  5,8951
  %-0,37
 • EURO
  6,5318
  %0,02
 • ALTIN
  282,42
  %0,24
 • BIST
  94.137
  %-1,18
Refah Partisi 28 Şubat Açıklaması Yaptı

Refah Partisi 28 Şubat Açıklaması Yaptı

Sivas Yeniden Refah Partisi İl Başkanlığı tarafından 28 Şubat post modern darbenin 22’nci yıl dönümü sebebiyle basın açıklaması yapıldı.

Sivas Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya gelen partililer tarafından 28 Şubat post modern darbesi protesto edildi.

Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan partililere seslenen Merkez İlçe Başkanı Yahya Doğan,”1994 yerel seçimlerinde kazandığı Ankara ve İstanbul’u bir yılda yaşanabilir şehirler yapan Prof. Dr. Necmettin Erbakan liderliğindeki Refah Partisi, 1995’te yapılan genel seçimlerde birinci parti olup Doğru Yol Partisi ile 54’üncü hükümeti kurmuştu. 54’üncü hükümetin ekonomi politikaları çerçevesinde özellikle faize karşı savaş açıp, işçi ve emeklilere yüzde 100’ün üzerinde zamlar yapması ve ülke ekonomisinin içerisinde bulunduğu buhrandan çıkartılarak şaha kaldırılması para ve faiz baronlarının adeta kabusu olmuştu. Bir anda başlatılan sözde irtica kampanyaları, kartel medyasının manşetleri, işçi ve memurları örgütleyen oda ve sendikaların kışkırtması ve dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in darbe imaları, 11 ayda ülke ekonomisinin canına can katan 54’üncü hükümetin sonunun getirilmek istendiğini açıkça göstermişti. 28 Şubart 1997’de olağanüstü toplanan Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sonucunda açıklanan kararlarla başlayan sözde irticaya karşı mücadele süreci, Türkiye siyasi tarihine geçen kararlar ve bu kararların uygulanması sırasında Türkiye’de siyasi, idari, hukuki ve halkımızın bir kısmına karşı insanlık onuru ve insan hakları ile bağdaşmaya muameleler yapılmış ikna odalarında insanlar eziyet ve işkencelere maruz bırakılmıştır.” dedi.

“Türkiye üzerinde oynanan oyunlar 28 Şubat’ta son bulmadı”

Türkiye üzerinde oynanan oyunların 28 Şubat’ta son bulmadığını ve devam ettiğini söyleyen Doğan,”28 Şubat son bulmamış şekil değiştirirerek devam etmiştir. Son oyun 15 Temmuz 2016 tarihinde yine sergilenmiş, Çanakkale ruhunu yeniden dirilten kahraman milletimizin sağduyusu ile FETÖ, cunta ve birçok vesayet odağına hak ettiği ders verilmiş ve millet iradesinin egemenliği yeniden tesis edilmiştir. Millet olarak hala dimdik ayakta ve birbirimize kenetlenmiş olmamız, bu milletin asıl gücünün tankı, topu, tüfeği olmadığını asıl gücünün imanlı, inançlı gençleri olduğunu bir kez daha göstermiştir.” diye konuştu.

Yorumlara Kapalıdır

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir